نارگیل و خواص ضد‌پیری

آیا به طور مداوم نگران علایم پیری صورت خود هستید؟ آیا فکر می‌کنید چین و چروک‌ها و لکه‌های سیاه صورتتان بر زیبایی شما تاثیر منفی گذاشته است؟ اگر جواب شما مثبت است پس حتماً روغن نارگیل را امتحان کنید. روغنی طبیعی، موثر و ایمن.

روغن نارگیل برای چین و چروک صورت
چین و چروک‌ها می‌توانند در هر نقطه از صورت شما ظاهر شوند، در اطراف دهان، پیشانی و شیارهای دور چشم. راه‌های زیادی تا کنون برای از بین بردن چین و چروک‌ها در دنیا ارائه شده اما ایمن‌ترین راه استفاده از روغن نارگیل معجزه‌آسا است. با روزی دو بار ماساژ صورت خود با روغن نارگیل به این معجزه پی ببرید. روغن نارگیل باعث تولید کلاژن و همچنین بازسازی کلاژن می‌شود. کلاژن اغلب پروتئین فیبری نامیده می‌شود که وظیفه آن اتصال بافت پوست است و کمبود آن باعث خشکی بافت پوست و به وجود آمدن چین و چروک در مناطق مانند کنار دهان می‌شود.

نحوه استفاده از روغن نارگیل برای چین و چروک؟
روغن نارگیل روشی بسیار ساده است که این روزها از آن برای درمان چین و چروک استفاده می‌شود. برای نحوه استفاده مناسب لازم نیست سختی زیادی را متحمل شوید، فقط کافی است از مرغوب بودن محصول مطمئن باشید و توجه کنید تاریخ انقضای روغن نگذشته باشد. در ادامه یک ایده ساده برای نحوه استفاده روغن نارگیل را به شما می‌گوییم:
در ابتدا صورت خود را با آب سرد خوب بشووید، خصوصاً نقاطی که چین و چروک بیشتری دارند. با این کار نه تنها آلودگی پوست شما از بین می‌رود بلکه میزان جذب روغن توسط پوست کنترل می‌شود. در ضمن مطمئن شوید که هیچ مواد آرایشی به صورتتان نیست و قبل از استفاده از روغن نارگیل، آرایشتان کاملاً پاک شده باشد. در مرحله سوم قبل از استفاده از روغن دست‌هایتان را خوب شسته و تمیز کنید و سپس به آرامی روغن را روی پوست، خصوصاً مناطق پر چین و چروک ماساژ دهید و اجازه دهید تا روغن جذب پوست صورتتان شود. این کار را حتماً هرشب قبل از خواب انجام دهید.

مزایای استفاده از روغن نارگیل برای درمان ضد پیری پوست چیست؟
احتمالاً در گذشته از موارد استفاده روغن نارگیل در آشپزی و شست‌شو شنیده‌اید ولی چه تعدادی از شما در واقع از مزایای روغن نارگیل بر روی پوست اطلاع داشتید؟ باید بدانید روغن نارگیل بر روی پوست و مو تاثیرات شگفت‌انگیزی دارد و به شما کمک می‌کند تا چین و چروک روی پوست خود را محو و از بین ببرید.
یکی از بزرگترین مزایای روغن نارگیل مبارزه آن با رادیکال‌های آزاد روی پوست است که عامل چروک‌ها هستند، همچنین پوست را آرام می‌کند و باعث کنترل علائم اگزما و پسوریازیس می‌شود. به عنوان یک مرطوب کننده عمل می‌کند و علاوه بر تمیز کردن پوست، خاصیت آبرسانی نیز دارد.
از روغن نارگیل هم می‌توان به صورت خوراکی استفاده کرد و هم روی پوست اما اگر شما از فشار خون بالا رنج می‌برید بهتر است از روغن نارگیل دوری کنید. همچنین مصرف بیش از اندازه روغن نارگیل باعث عوارض جانبی می‌شود پس بخاطر داشته باشید که با روش مناسب از آن استفاده کنید.

مطالب مشابه

ضدآفتاب آرکو – TRANSPARENT PROTECTION SPRAY spf 15

ضدآفتاب آرکو – TRANSPARENT PROTECTION SPRAY spf 15    ...

ریمل مک مدل mac UPWARD LASH MASCARA

توضیحات  ریمل مک مدل mac UPWARD LASH MASCARA : این نوع...

رژلب فارماسی مدل Zen Lipstick – 08

رژلب فارماسی مدل Zen Lipstick – 08  در این پست...

Open chat